Wygraliśmy nagrodę Szkoła z eTwinning Gmina Zbrosławice Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zbrosławicach

"Zdrowo jem, więcej wiem"
Klasa 2b uczestniczyła w wiosennej edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem".

Zapraszamy do galerii.
Monika Weimann


A co słychać w bibliotece?
25 kwietnia 2024r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się II etap II powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez naszą szkołę wraz z Biblioteką Gminną. Łącznie w konkursie wzięło udział ponad sto uczestników. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 23 uczestników.

Zadaniem uczniów było przeczytanie i opracowanie książki "Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu". Poziom był bardzo wysoki, a wiele prac napisanych na naprawdę wysokim poziomie. Lista laureatów przedstawia się następująco:

I MIEJSCE – Izabela Tomaszewska (Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Tarnowskich Górach)
II MIEJSCE – Lena Maj (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach)
III MIEJSCE – Hanna Lis (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach)
WYRÓŻNIENIE – Anna Szymczyk (Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowskich Górach)
WYRÓŻNIENIE – Oliwia Paszek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boniowicach)


Z tego miejsca chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować pani Darii Michalik z Gminnej Biblioteki Publicznej za pomoc w organizacji konkursu, a także naszej Radzie Rodziców, bez której nie udałoby się zakupić tak wspaniałych nagród.

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos


Konkurs ekologiczno-literacki
Edyta Kowal-Wencel


Lista uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych na nowy rok szkolny
Agnieszka Bilińska


Ciao Ciminna! Czyli ostatnie spotkanie projektowe w ramach Programu Erasmus plus
Od września 2022 roku Szkoła Podstawowa w Zbrosławicach realizuje międzynarodowy projekt w ramach Programu Erasmus plus, zatytułowany: Kto zabrał mój ser? (Who’s taken my cheese?)
15 kwietnia rozpoczęło się 4 – ostatnie spotkanie projektowe. Miejscem spotkania była Szkoła Podstawowa w Ciminnie (koło Palermo) na Sycylii. Na miejscu spotkali się przedstawiciele wszystkich szkół zaangażowanych w projekt tj. Słowacji, Węgier, Polski oraz Włoch. Tematem przewodnim spotkania była szeroko pojęta ekologia oraz nowoczesne metody i techniki pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć jak wygląda włoska szkoła, jakie są zasady i metody pracy. Odwiedzili włoską farmę i uczestniczyli w warsztatach dotyczących chleba – oraz zbóż uprawianych na Sycylii, miodu i sera. Zobaczyli pracę ludzi i maszyn w pobliskim młynie, odwiedzili i rozmawiali z ludźmi pracującymi na farmie wiatrowej i fotowoltaicznej. Zwiedzili również Palermo oraz jego największe atrakcje i zabytki, starożytne termy oraz ogród botaniczny. Dodatkowo nauczyciele mieli możliwość zwiedzenia i podziwiania lokalnej katedry oraz zwiedzenia prywatnego muzeum poświęconemu filmowi, którego niektóre sceny nagrywano właśnie w Ciminnie (tytuł oryginalny filmu: „Gattopardo” – Leopard, data produkcji 1963). Spotkanie zakończyło się w piątek 19 kwietnia – wspólnym koncertowaniem. Przepiękne, wspólne chwile, wyjątkowa i niepowtarzalna przyroda, doskonała włoska kuchnia oraz oryginalne połączenie tradycji i nowoczesności towarzyszyło uczestnikom przez wszystkie dni pobytu na Sycylii.

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel


A co słychać w bibliotece?
W bibliotece jak zwykle dużo się dzieje i nie ma czasu na nudę. Walentynki, konkursy, kiermasz książek, spotkanie z autorem, lekcje biblioteczne to tylko jedne z nielicznych atrakcji, które na Was czekały. Już w najbliższym czasie biblioteka szykuje dla Was kolejne niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii.
Anna Sochor, Edyta Kowal-Wencel


Powiatowy konkurs czytelniczy
Mamy zaszczyt poinformować, że nasze uczennice - Lena Maj oraz Hanna Lis zakwalifikowały się do II etapu II Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez naszą szkołę i Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczestników z klas V-VIII. Walka była niezwykle zacięta, ale uczennice klasy VIB okazały się być bezkonkurencyjne, oddając niemalże bezbłędne prace.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Lenę i Hanię trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach.
Paulina Latos, Joanna Schudy


Nasi szkolni sportowcy mają nowe koszulki!
Dziękujemy firmie Hexagon Sebastian Koza, Sławomir Koza sp.j. za wsparcie finansowe przy zakupie koszulek dla naszych szkolnych sportowców. Dzięki Państwu udało się zakupić 25 sportowych koszulek. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Rada Rodziców


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
13 marca 2024 roku uczennice naszej szkoły – Zoja Marków i Agata Ziółkowska reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Nasze uczennice włożyły ogrom pracy w przygotowania, a na występach wypadły naprawdę świetnie.
Zoja Marków swoją prezentacją wywalczyła III miejsce.
Naszym wspaniałym artystkom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos, Monika Weimann


Wyniki konkursu literackiego
Mamy przyjemność poinformować, że uczennice naszej szkoły – Hanna Lis oraz Lena Maj z klasy VIB zakwalifikowały się do II etapu XVI Powiatowego Konkursu Literackiego „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”. Uczestnikom konkursu gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Paulina Latos


Ekologia wierszem pisana…
W lutym odbyły się warsztaty ekologiczno – literackie dla klas 3 i 4. Podczas zajęć uczniowie czytali wiersze o tematyce ekologicznej, układali puzzle i wymyślali tytuły poszczególnym utworom. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących biopaliw, segregacji śmieci oraz wody głębinowej.

Na zakończenie uczniowie odpowiadali na pytania quizowe, przygotowane przez bibliotekarki szkolne. Wszystkie klasy poradziły sobie doskonale z odpowiedziami na zadane pytania i uzyskały maksymalną ilość punktów.

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel, Anna Harasym-Sochor


Zaproszenie na II Powiatowy Konkurs Czytelniczy
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach mają zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów klas V-VIII do udziału w II Powiatowym Konkursie Czytelniczym. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie konkursu.Pliki do pobrania:
Regulamin II Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych.
Organizatorzy II Powiatowego Konkursu Czytelniczego


Szukasz aktualności z lutego?
są tutaj!

Poprawny CSS!
Witryna nie wykorzystuje ciasteczek (ang. cookies)
w celach sesyjnych oraz statystycznych.