Wygraliśmy nagrodę Szkoła z eTwinning Gmina Zbrosławice Szkoła Podstawowa
im. Tadeusza Kościuszki
w Zbrosławicach

Spotkanie rodziców
Zapraszamy rodziców naszych nowych pierwszaków na spotkanie wstępne we wtorek 11 czerwca o godzinie 18.00.
Agnieszka Bilińska


Mistrzostwa Szkół w szachach
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowskich Górach odbył się półfinał Międzyszkolnych Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego w Szachach 2024. Nasza drużyna w składzie: Maksymilian Mzyk (IIb), Konrad Korniak (IIb), Leon Maj (IIb), Michał Schudy (IIIa), Franciszek Piowczyk (IIIa) oraz Maria Góra (VIa) zaprezentowała się wyśmienicie i zajęła drużynowo I miejsce, uzyskując tym samym pewne miejsce w finale rozgrywek!
Na szczególną uwagę zasługuje gra Marii oraz Michała, którzy indywidualnie zdobyli odpowiednio I i III miejsce! Gratulujemy serdecznie!

Zapraszamy do galerii.
Joanna Schudy


Bystrzaki z naszej paki
Podczas I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Bystrzaki z naszej paki" w Szkole Podstawowej w Wojsce wyróżnienia zdobyli Maksymilian Mzyk z klasy II b oraz Michał Przybysz z klasy III b, zaś III miejsce zajął Michał Schudy z klasy III a.

Zapraszamy do galerii.
Joanna Schudy


Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Nasza szkoła bierze udział w projekcie ESA, czyli Edukacyjnej Sieci Antysmogowej-jest to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

Zapraszamy do galerii.
Joanna Mrowiec, Monika Weimann


"Pan Toti" i klasy drugie
6 maja klasy drugie zostały zaproszone na spotkanie autorskie do Gminnej Biblioteki Publicznej. Poznały Panią Joannę Sorn-Gara, która jest autorką i ilustratorką serii książek dla dzieci pt. "Pan Toti". Uczniowie mieli okazję zadać jej pytania, oraz otrzymali książkę ze specjalną dedykacją. Po spotkaniu mieli okazję zobaczyć odcinek serialu o "Panu Totim".

Zapraszamy do galerii.
Monika Weimann


Umiem pływać
Klasy drugie zakończyły program "Umiem pływać". Jeszcze raz gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli kartę pływacką i nowe umiejętności na pływalni.

Zapraszamy do galerii.
Iwona Ochman, Monika Weimann


Ogólnopolski projekt "Trzymaj formę"
Paulina Latos, Izabela Blabuś


XXIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
8 maja 2024 roku uczennice – Hanna Lis oraz Lena Maj reprezentowały naszą szkołę w II etapie XVI Powiatowego Konkursu Literackiego. Zadaniem dziewczyn było przeczytanie dwóch powieści Ricka Riordana, a także opracowanie biografii autora.

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, a nasza uczennica Hanna Lis wywalczyła II miejsce, tracąc w rywalizacji tylko jeden punkt.

Naszym uczestniczkom gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy, bo wiemy, że dziewczyny jeszcze nieraz nas zaskoczą!

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos


XXIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
8 i 9 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły: Hugo Grylicki (1a), Marta Hajduk (3a), Zofia Marek (3b), Kamila Mucha (5b), Magdalena Hajduk (6a) oraz Agata Ziółkowska (6a) reprezentowali naszą szkołę na XXIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim. Nasi uczniowie prezentowali utwory poetyckie, a także wybrane fragmenty prozy.

Marta Hajduk recytacją „Księżniczki na ziarnku grochu” zdobyła I miejsce w kategorii klas I-III, a Agata Ziółkowska recytacją „Zaczarowanej dorożki” i fragmentu prozy Erica Emmauela Schmitta wywalczyła wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos, Martyna Ochman


"Zdrowo jem, więcej wiem"
Klasa 2b uczestniczyła w wiosennej edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem".

Zapraszamy do galerii.
Monika Weimann


A co słychać w bibliotece?
25 kwietnia 2024r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się II etap II powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez naszą szkołę wraz z Biblioteką Gminną. Łącznie w konkursie wzięło udział ponad sto uczestników. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 23 uczestników.

Zadaniem uczniów było przeczytanie i opracowanie książki "Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu". Poziom był bardzo wysoki, a wiele prac napisanych na naprawdę wysokim poziomie. Lista laureatów przedstawia się następująco:

I MIEJSCE – Izabela Tomaszewska (Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Tarnowskich Górach)
II MIEJSCE – Lena Maj (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach)
III MIEJSCE – Hanna Lis (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Zbrosławicach)
WYRÓŻNIENIE – Anna Szymczyk (Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowskich Górach)
WYRÓŻNIENIE – Oliwia Paszek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boniowicach)


Z tego miejsca chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować pani Darii Michalik z Gminnej Biblioteki Publicznej za pomoc w organizacji konkursu, a także naszej Radzie Rodziców, bez której nie udałoby się zakupić tak wspaniałych nagród.

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos


Konkurs ekologiczno-literacki
Edyta Kowal-Wencel


Lista uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych na nowy rok szkolny
Agnieszka Bilińska


Ciao Ciminna! Czyli ostatnie spotkanie projektowe w ramach Programu Erasmus plus
Od września 2022 roku Szkoła Podstawowa w Zbrosławicach realizuje międzynarodowy projekt w ramach Programu Erasmus plus, zatytułowany: Kto zabrał mój ser? (Who’s taken my cheese?)
15 kwietnia rozpoczęło się 4 – ostatnie spotkanie projektowe. Miejscem spotkania była Szkoła Podstawowa w Ciminnie (koło Palermo) na Sycylii. Na miejscu spotkali się przedstawiciele wszystkich szkół zaangażowanych w projekt tj. Słowacji, Węgier, Polski oraz Włoch. Tematem przewodnim spotkania była szeroko pojęta ekologia oraz nowoczesne metody i techniki pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć jak wygląda włoska szkoła, jakie są zasady i metody pracy. Odwiedzili włoską farmę i uczestniczyli w warsztatach dotyczących chleba – oraz zbóż uprawianych na Sycylii, miodu i sera. Zobaczyli pracę ludzi i maszyn w pobliskim młynie, odwiedzili i rozmawiali z ludźmi pracującymi na farmie wiatrowej i fotowoltaicznej. Zwiedzili również Palermo oraz jego największe atrakcje i zabytki, starożytne termy oraz ogród botaniczny. Dodatkowo nauczyciele mieli możliwość zwiedzenia i podziwiania lokalnej katedry oraz zwiedzenia prywatnego muzeum poświęconemu filmowi, którego niektóre sceny nagrywano właśnie w Ciminnie (tytuł oryginalny filmu: „Gattopardo” – Leopard, data produkcji 1963). Spotkanie zakończyło się w piątek 19 kwietnia – wspólnym koncertowaniem. Przepiękne, wspólne chwile, wyjątkowa i niepowtarzalna przyroda, doskonała włoska kuchnia oraz oryginalne połączenie tradycji i nowoczesności towarzyszyło uczestnikom przez wszystkie dni pobytu na Sycylii.

Zapraszamy do galerii.
Edyta Kowal-Wencel


A co słychać w bibliotece?
W bibliotece jak zwykle dużo się dzieje i nie ma czasu na nudę. Walentynki, konkursy, kiermasz książek, spotkanie z autorem, lekcje biblioteczne to tylko jedne z nielicznych atrakcji, które na Was czekały. Już w najbliższym czasie biblioteka szykuje dla Was kolejne niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do galerii.
Anna Sochor, Edyta Kowal-Wencel


Powiatowy konkurs czytelniczy
Mamy zaszczyt poinformować, że nasze uczennice - Lena Maj oraz Hanna Lis zakwalifikowały się do II etapu II Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez naszą szkołę i Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczestników z klas V-VIII. Walka była niezwykle zacięta, ale uczennice klasy VIB okazały się być bezkonkurencyjne, oddając niemalże bezbłędne prace.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Lenę i Hanię trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach.
Paulina Latos, Joanna Schudy


Nasi szkolni sportowcy mają nowe koszulki!
Dziękujemy firmie Hexagon Sebastian Koza, Sławomir Koza sp.j. za wsparcie finansowe przy zakupie koszulek dla naszych szkolnych sportowców. Dzięki Państwu udało się zakupić 25 sportowych koszulek. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Rada Rodziców


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
13 marca 2024 roku uczennice naszej szkoły – Zoja Marków i Agata Ziółkowska reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Nasze uczennice włożyły ogrom pracy w przygotowania, a na występach wypadły naprawdę świetnie.
Zoja Marków swoją prezentacją wywalczyła III miejsce.
Naszym wspaniałym artystkom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Zapraszamy do galerii.
Paulina Latos, Monika Weimann


Wyniki konkursu literackiego
Mamy przyjemność poinformować, że uczennice naszej szkoły – Hanna Lis oraz Lena Maj z klasy VIB zakwalifikowały się do II etapu XVI Powiatowego Konkursu Literackiego „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”. Uczestnikom konkursu gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Paulina Latos


Szukasz aktualności z kwietnia?
są tutaj!

Poprawny CSS!
Witryna nie wykorzystuje ciasteczek (ang. cookies)
w celach sesyjnych oraz statystycznych.